KEMAV Ankara Kemaliye Platformu toplantısında KEMAV’ımız tarafından oluşturulan çalışma komitelerinde yer alarak katkı sağlayan Değerli Hemşehrilerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Oluşturulan dört ayrı komite; Kemaliye’nin yetişmiş insan kaynağının bir özetidir ve ortak akılla en iyi çözümü ortaya koyacaktır.

Bu Komitelerde Türkiye çapında birikim sahibi akademisyenlerimiz, bürokratlarımız, uzmanlarımız, hukukçularımız ve yaşanmış hikayeleri olan kahramanlarımız vardır.

KEMAV Ankara Kemaliye Platformu toplantısının sonuç raporu, 29 Kasım 2019 tarihinde Kemaliye’de Erzincan Valimiz ve Milletvekillerimizin katılımı ile yapılan toplantının da kısa bir değerlendirmesini kapsayacak şekilde Vakfımız tarafından hafta başında sizlerle paylaşılacaktır.

17 Ekim 2019 tarihinde Kemaliye’de yapılan toplantı da dahil, bugüne kadar yapılan toplantılarda öne çıkan en önemli çözüm; Kemaliye’nin ilgili bölgelerinin Özel Çevre Koruma Alanı ilan edilmesi ve böylece altın da dahil olmak üzere anılan bölgede tüm maden arama faaliyetlerinin engellenmesidir.

Bir taraftan bu çözüm önerisini ilgili Bakanlığa sunarken, diğer taraftan da mevcut altın arama faaliyetlerine yönelik yargı süreçleri dahil gerekli hazırlıklar yürütülecektir.

Bu çözüm önerilerimizi yazılı hale getirdikten sonra da, Kemaliyelilerin irade ve kararlılığı imzalarıyla tespit edilecektir. Yani çözüm önerimizin arkasında Kemaliye olacaktır.

Tüm bu hususlar da iyi bir planlama ve disiplin gerektirmektedir. Hemşehrimizin hassasiyetini, heyecanını anlıyor ve takdirle karşılıyoruz. Bu kadar özen, disiplin ve hatta biraz da mahremiyet gerektiren çalışmaları yürütürken bizi zayıf düşürecek tavır ve gelişmelerin yaşanmaması için her bir Hemşehrimizin hassasiyetini özellikle istirham ederiz.

Yürüyelim, imza toplayalım, gösteri yapalım diyen hemşerilerimizin heyecanını anlıyor ve saygı ile karşılıyoruz. Elbette dileyen her hemşehrimiz bulunduğu yerden veya bir araya gelerek bu sürece katkı verebilir. Ancak Kemaliye bugüne kadar elde ettiği tüm başarıları sivil toplum kültürüne dayalı birlik ve beraberlik anlayışıyla gerçekleştirmiştir. Bundan böyle de, aynı anlayışla tüm hemşerilerimizin Kemaliye’nin gözbebeği sivil toplum kuruluşlarımıza sahip çıkacağına olan inancımız tamdır.

İlk günden itibaren KEMAV’ın yanında yeralan, Kemaliye’deki toplantılarımıza katılım sağlayarak katkı veren tüm Köy Muhtarlarımıza, Köy Derneklerimize ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; KEMAV tüm varlığıyla Kemalİye’nin karşı karşıya bulunduğu altın madeni tehdidine karşı kararlılıkla mücadele etmektedir, edecektir.

Tüm Hemşehrimizden beklentimiz Vakfımızın kurumsal çalışmalarına destek verilmesidir.

Saygılarımızla.

İsmail YÜCEL
KEMAV Başkanı

Previous reading
Ziyaret
Next reading
Geleneksel KEMAV Ankara Kemaliye Platformu