Geleneksel KEMAV Ankara Kemaliye Platformu toplantısı yapıldı.

Eski Bakanlarımız Ali Coşkun ve Hasan Basri Aktan, Ankara Valisi Vasif Şahin, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, ATO Başkanı Gürsel Baran, Kemaliye Kaymakamımız Murat Atıcı, Kemaliye Belediye Başkanımız Mehmet Karaman, İlbank Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz, Danıştay ve Yargıtay Üyesi hemşehrilerimiz ve Danıştay ve Yargıtay Eski Üyesi hemşehrilerimiz, bürokratlarımız, STK Yöneticilerimiz, avukat hemşehrilerimiz ve maden alanında birikim sahibi hemşehrilerimizin katılımıyla bu
zamana kadar yapılmış en geniş katılımlı toplantı oldu.
Yemek sonrası Ankara Valisi Vasif Şahin ve ATO Başkanı Gürsel Baran Kemaliye ile ilgili takdir dolu değerlendirmelerde bulunarak ayrıldılar.
Sonrasında Başkan Yardımcımız Dr.Ferudun Çelikmen’in Kemaliye’deki altın arama faaliyetleri ile ilgili sunumu ile başlayan toplantı, katılımcıların görüş ve önerileri alınarak ile devam etti.
Toplantı sonunda hukuk, bilim, çevre ve iletişim olmak üzere dört çalışma komisyonu kuruldu, her komitede bir yönetim kurulu üyemiz bulunuyor. Toplantı sonuç bildirisi kısa sürede hazırlanarak kamuoyu ile paylaşılacak.
Toplantının sonucunda ortaya çıkan görüşlerin özeti ise, her katılımcının teyit ettiği gibi ‘Kemaliye’nin üstü altından değerlidir’ sözü oldu.
Kemaliye’nin insan kaynağı, doğal kaynaklarını koruyacak güçte ve bilinçtedir.

Previous reading
Teşekkür
Next reading
Kemaliye İstişare Toplantısı