Başsağlığı

Mütevelli heyet üyemiz ve 2016-2018 dönemi yönetim kurulu üyesi Mahmut Alikaya vefat etmiştir. Cenazesi yarın 08.12.2020, saat 12:00 de Altıntepe Galip Bey Camiinde kılınacak namazın ardından merhumun adına Sarıyer Belediyesinde tören gerçekleştirilecek olup, Topkapı mezarlığında defnedilecektir.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dileriz.

Not: Kovid 19 pandemisi sebebiyle cenazelere katılım 30 kişi ile sınırlı olup, sadece aile yakınlarına izin verilmektedir.

Kutlama

Dünyanın her yerinde
Öğretmenler
insan topluluğunun
en fedakar
en değerli
varlığıdır.
Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler gününü kutlarız.

Değerli Hemşehrilerimiz,
KEMAV Başkanı Dr. M. Ferudun Çelikmen ve YK üyesi Günhan Ünsal’ın katılımıyla, 2020 yılı Eylül ayında ve değerli Bakanlarımız Sayın Ali Coşkun ve Hasan Basri Aktan’ın önderliğinde “koruma” başvurularımıza yönelik Ankara’daki üst düzey ziyaret ve temasların sonuçları alınmaya başlandı. Bu kapsamda 12.11.2020-13.11.2020 tarihlerinde Çevre Bakanlığı-Özel Çevre Koruma (ÖÇK) ile ilgili Tabiat Varl. Koruma Gen.Müd./Araştırma ve Tescil Dairesi Bşk. Ümit Turan ve ekibi(5 kişi) ile Erzincan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selçuk Aydın ilçemizi ziyaret ettiler.
Kemaliye Belediye Başkanı Sn. Mehmet Karaman, belediye encümen üyesi Sn. Etem Kılıç, mütevelli heyet üyemiz ve turizmci/yerel rehber Sn. Şevket Gültekin, Binali Yıldırım Üniversitesi Hacı Ali Akın Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Sn. Türkan Sarp ile KEMAV mütevelli heyet üyesi ve denetim kurulu üyemiz Sn. Ayşe Karausta gelen ekibe eşlik etmiştir.

İlk gün misafirler karşılandıktan sonra gece olmasına rağmen küçük bir şehir turu yaptırılarak Eğin Konağına gidilmiş ve Konak’ta Şevket Gültekin’in sunumuyla Kemaliye’mizin değerleri kendilerine aktarılmıştır.

Daire Bşk. Ümit Turan bey sunum sonrasında ” Gece olmasına rağmen çok etkilendik, Kemaliye müthiş bir yer ve çok iyi korumuşsunuz” ifadesiyle hayranlığını dile getirmiştir.

Ertesi gün Şevket Gültekin ve Türkan Sarp tarafından Kemaliye’mizin ilçe merkezinin yanısıra korunması gereken alanlar dolaştırılmış ve misafirlerimiz saat 16:00 itibariyle ilçemizden ayrılmıştır.

Çevre Bakanlığı’nın Araştırma ve Tescil Dairesi Başkanlığı tarafından ilçemize yapılan bu ön tespit ziyareti kısa sürmesine rağmen Kemaliye’mizin tanıtılması ve koruma niyetimizin anlatılması bakımından oldukça faydalı geçmiştir.

Bakanlık yetkilileri Kemaliye’mizi daha detaylı ve yakından tanıtabilmek amacıyla 23 Nisan 2021 haftasında gerçekleştirilecek olan KEMAV mali genel kuruluna davet edilmiştir.

Bu vesile ile emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır..#10Kasım
Aramızdan ayrılışının 82 yıl dönümünde Ulu Önder Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Madene Karşı Kitap Okuma Eylemi

“Kemaliyeliler,memleketlerini kuşatan hoyrat madenciliğe karşı endişelerini dile getirip, farkındalık oluşturmak gayesi ile çıplak ayak kitap okudular”

Çok güzel bir sonbahar günü, sımsıcak bir havada, Kemaliyemizin sırtını yasladığı dağların yamacında, hasret kokan manilerimizin dizili olduğu mani yolunda Kemaliyeliler, Başpınardan, Ağıldan, Yeşilyurt dan, Sandıktan, Sırakonaktan, Avcı köyümüzden çevre ilçelerimiz Arguvan’dan Divriği’den gelen dostlarla birlikte özellikle Sarıçiçek yaylası ve Kemaliye civarındaki alanları kuşatan hoyrat madenciliğe karşı endişelerini, kaygılarını dile getirmek, bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla “çıplak ayak kitap okudular” yediden 70’e dostların katılımıyla özellikle yerin üstünde yaşayan insanların, doğamızın, sularımızın, yerin altında her ne varsa ondan çok daha değerli olduğunu vurguladılar.

Ziyaret

Kemaliye’de bulunan KEMAV Başkanımız Dr. Mustafa Ferudun Çelikmen yeni Kaymakamımız Emre Yeşilbaş’ı makamında ziyaret ederek kutladı ve başarı dileklerimizi iletti.

Başsağlığı

Mütevelli heyet üyemiz Ahmet Ünlüata vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Başsağlığı için : 0533 348 77 58 Selçuk (Kayınbiraderi)