Sabah 4 de başlayan yolculuk ve uzun bir Ankara gündeminin ardından, yorgun ama umutlu, Kemaliyeli olarak, böylesine değerli bir ailenin ferdi olmanın gururunu sizlerle bir kez daha paylaşıyorum. Önceki dönem KEMAV başkanımız İsmail Yücel in birbirimize covid engelinden sarılamasakta, yüreklerimizin dokunduğu karşılamasının ardından, Ali Coşkun ağabeyimizin ofisinde, Hasan Basri Aktan ağabeyimiz ve belediye başkanımız Mehmet Karamanla buluşup, TMO genel müdürü Ahmet Güldal’ında katılmasıyla, su yönetimi genel müdürü Bilal Dikmeni ziyaret ettik.
Havza su yönetimi ile içme kullanma suyu planı koruma planının hazırlanıp uygulamaya konulması talebimizi kapsayan ve Belediye Başkanımız ile KEMAV Başkan imzasını taşıyan dilekçeyi Genel Müdüre sunduk. Bu bizim sahip olduğumuz ve tehdit altında olan eşsiz sularımızla ilgili bugün yaptığımız koruma kalkanı çabalarımızın ilki oldu
Öğlenleyin, yeni kaymakamımız Emre Yeşilbaşında katılması ve Ali Coşkun bakanımızın ağırlamasıyla son derecede önemli ve verimli görüşmeler yaptık. Öğlenden sonra Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı MAPEG GM, Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı Fatih Dönmez ve Kültür ve Turizm bakanlığı kültür varlıklarını koruma GM Gökhan beyle ile yaptığımız görüşmeler, Karayolları GM de sonlandı. Yarın Ankara görüşmelerinin 3. Raunduna devam edilecek. Bu görüşmelerin yararlarını kısa ve orta vade de göreceğimize inanıyoruz. Sonuçlarını aşama kaydedildikçe paylaşacağız.
Muhteşem devlet adamı birikimleri ile görüşmelerin son derece yararlı geçmesini sağlayan, sayın bakanlarımız Ali Coşkun ve Hasan Basri Aktan ağabeylerimize, önceki dönem başkanımız İsmail Yücel’e, TMO Genel Müdürü Mütevelli Heyet Üyemiz Ahmet Güldal’a, onca yolu aşıp gelen belediye başkanımız Mehmet Karaman’a, KEMAV YK üyesi Günhan Ünsal’a, teşekkür ederim.
KEMAV Yönetim Kurulu başkanı
Mustafa Ferudun Çelikmen
Previous reading
Başsağlığı
Next reading
Kutlama