KEMAV Başkanımız İsmail Yücel, Başkan Yardımcımız Dr.Ferudun Çelikmen ve Kemaliye Temsilcimiz Latif Yalçıner ile birlikte açılışını Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un yaptığı Turizm ve Doğa Sporları Çalıştayına katıldılar.

Açılış sonrası Bakan Mehmet Nuri Ersoy, ErzinCan Valimiz Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekillerimiz Süleyman Karaman ile Burhan Çakır ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sinan Aksu, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy’dan oluşan heyet; Ergan Dağı Kayak Merkezinde incelemelerde bulunduktan sonra trenle öne Kemah ve İliç’e ardından da; Çaltı İstasyonu ve Taş Yolu üzerinden Karanlık Kanyona ve Sırat on Fırat Köprüsünün yapılacağı alana giderek incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanımız ve Heyetine yol süresince Başkanımız İsmail Yücel ve Başkan Yardımcımız Dr. Ferudun Çekilmen tarafından; Kemaliye Karanlık Kanyon, Fırat on Fırat Köprü projesi ve KEMAV’ın faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı.

Kemaliye’de coşkuyla karşılanan Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy başkanlığındaki heyete Kemaliye Fasıl Heyeti tarafından kısa bir konser verildi.

Konser sonrasında Başkanımız İsmail Yücel Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a günün anısına KEMAV adına ‘Ya Fettah’ yazılı bir kapı tokmağı takdim etti.

Doğa Sporları Başkenti ErzinCan hedefiyle başlatan Çalıştayda Vakıf Başkan Yardımcımız Dr.Ferudun Çelikmen çalıştayda bir sunum yaparak ‘KEMAV ve Kemaliye’nin Doğa Sporları’ deneyimini ve önerilerini paylaşacak.

Previous reading
Ziyaret
Next reading
Başkanımız İsmail Yücel ve Başkan Yardımcısı Dr.Ferudun Çelikmen’den Teşekkür