Kemaliye Milli Eğitim Müdürlüğü ve KEMAV işbirliğinde, artık geleneksel hale gelen “Çocuklar Çiçektir” bahar etkinliği gerçekleştirilmiştir. 16 Nisan’dan başlayarak okul içi ve dışı çeşitli sportif yarışmalar, satranç gibi zeka oyunları ve kültürel etkinlikler, sokak oyunları, çevre temizliği etkinliği, HAAMYO öğrencileri tarafından rekreasyon ve animasyon oyunları gösterisi, gençlik korosu ile ritim grubu seçme ve çalışmaları gibi birçok etkinlikte çocuklarımız ve gençlerimize hoş vakit geçirmekle birlikte bilmedikleri yönlerini ve becerilerini keşfetmede yardımcı olmaya ve yol göstermeye yönelik birçok etkinlik düzenlenmiştir.

Bu etkinlikler kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da Kemaliye’de Doğru Meslek Seçimi” konulu konferans gerçekleşmiştir. Konferansta gençlerimize kendi kişisel becerileri, tecrübe ve ilgi alanları çerçevesinde doğru meslek tercihinde bulunmalarında yol göstermek ve bilgilendirmek üzere Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nden Dr. Öğr. Seçil Önderoğlu Keskin gençlerimizin gelecekteki yaşamlarında doğru meslek seçiminin önemini aktarmıştır. Ayrıca ilgili öğrencilerle birebir görüşme gerçekleştirmiştir. Kendisine Kemaliyeli gençler adına teşekkür ederiz.

Başta Kemaliye Kaymakamı Sn. Mustafa İlhan’a, Kemaliye Belediye Başkanı Sn. Mehmet Karaman’a, Kemaliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kuleli ile birlikte Kemaliye Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Zeynep Buyuk, Erzincan Üzümlü Ortaokulundan müzik öğretmeni Gizem Togay, Eğin İstiklal Ortaokulu öğretmenlerinden Biryar Kahraman Gültekin ve Büşra Yakar, Kemaliye İmam Hatip Okulu öğretmenlerinden Nuriye Musaoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Son olarak da bu etkinlikleri mümkün kılan değerli bağışçılarımıza minnetimizi sunarız.

       

 

Previous reading
Başsağlığı
Next reading
Fotoğraf Sergisi