Cennete açılan kapı; ‘Egin’ KEMALİYE

Kitabımızın kapağını üzerindeki herbiri efsanelere konu olmuş ‘Egin Kapı Tokmağı’ ile tıklatıp açarken, ‘cennet gibi güzel bahçe’nin kapısını araladığınızı göreceksiniz..
Tarih ve kültür kokan sayfalardan cıvıl cıvıl, rengarenk benzersiz manzaralara, köylerimize uzanacak, ‘Kemaliye’nin güzelleri’ çiçeklerine ve diğer canlılarına varıncaya kadar Egin’i soluyacaksınız.
Yitirdiğimiz muhterem insanlarımızı, ‘son çerçiyi’, ‘son yemeniciyi’ anarken, görmese de gözleri, ‘sadık dostların’ gözüyle evini bulan, yaşayan canlarımızın öykülerini okuyacaksınız..
Bu topraklarda doğmuş, ya da bir kez görüp de bu coğrafyaya vurulmuş tüm Kemaliye sevdalılarının beğeneceğine inandığımız tam 400 sayfalık bu eserde yer alan gurbetten ve sıladan onlarca dostun Egin sevgisini sizlere sunuyoruz.
KEMAV’ın kurulduğu günden bu güne kadar geçen 15 yılı aşkın süredir, ata ocağı Kemaliye için yapmış olduğu faaliyetleri ve bu eşsiz kentin kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarma çabalarının belgesini, uzunca süre elinizden bırakmayacağınıza ve kütüphaneniz de güzel bir yere yerleştireceğinize eminiz.

KEMAV Yönetim Kurulu
—————————-
İsmail Yücel (Başkan)
Mustafa Ferudun Çelikmen (Başkan Yardımcısı)
Aytül Erdaloğlu (Genel Sekreter)
Ayşe Karausta (Muhasip üye)
Mehmet Yurdakul (Yönetim Kurulu Üyesi)
Bekir Taner Ateş (Yönetim Kurulu Üyesi)
Müştak Ağrikli (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

 

Bu gönderinin yorumları kapatılmış.
Previous reading
‘Naylon Poşet’ Yerine ‘Bez Torba’ Kullanın Çağrısı
Next reading
Ziyaret